Znaczną część życia spędzasz w łóżku, a odpowiedni wybór materaca, ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Sprawdź, na które kryteria należy zwrócić szczególną uwagę i jak wybrać rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb. 

 

Masa ciała i pozycja snu

 

Przy zakupie materaca najpierw zwróć uwagę na masę ciała i na tej podstawie wybierz model o odpowiedniej twardości. Dla osób o wadze poniżej 50 kg najlepiej sprawdzą się materace o oznaczeniu H1. Symbol H2 to propozycja dla osób o wadze od 50 do 80 kg, H3 – od 80 do 100 kg, natomiast wszyscy, którzy ważą ponad 100 kg, powinny wybrać materac H4.

 

Bardzo ważna jest również pozycja snu. Jeżeli preferujesz spanie na boku, świetnym rozwiązaniem będzie materac elastyczny, dzięki któremu biodra i ramiona zagłębią się. Natomiast osoby, które najczęściej śpią na plecach lub na brzuchu powinny postawić na materac twardszy, który równomiernie rozłoży nacisk. Pamiętaj również, aby wybrać sprawdzony punkt sprzedaży. Doskonałą propozycją będzie oferta sklepu internetowego Parwood. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.parwood.pl/materace-piankowe i zapoznać się z ofertą.

 

Wymiary i materiał wykonania

 

Dobrą praktyką będzie wybór materaców z pianką poliuretanową T25, która wyróżnia się rozbudowaną gęstością materiału i zwiększoną odpornością na odkształcenia. Ponadto zwróć uwagę na rozmiar materaca i dopasuj go do konstrukcji łóżka. Pamiętaj, że to wybór na lata, lecz zawsze możesz skorzystać z pomocy obsługi sklepu Parwood. Dołącz do wielu zadowolonych klientów!