Tesla to firma, która wprowadza innowacje do sposobu, w jaki jeździmy. Firma istnieje od około dekady i do tej pory wyprodukowała 3 samochody elektryczne, z których 2 są obecnie w produkcji. Ich pierwszym samochodem był Roadster, całkowicie elektryczny samochód sportowy, który rozpoczął się jako zestaw konwersji dla Lotusa Elise. Roadster miał szacowany zasięg 245 mil i mógł przejść od 0-60 w 3,7 sekundy. Jego prędkość maksymalna wynosiła 125 mph. Został zaktualizowany w 2012 roku z nowym ciałem i zwiększonym zasięgiem do 244 mil.

 

Drugi samochód produkowany przez Teslę, Model S, to w pełni elektryczny sedan, który jest dostarczany z różnymi opcjami baterii od 60 kWh do 85kWh. Wszystkie wersje mają szacowany zasięg między 134-265 mil, w zależności od wybranej opcji baterii. Wersja high-end może przejść od 0-60 w 4,2 sekundy i może przejść do 130 mph. Model S zdobył liczne nagrody, w tym tytuł Samochodu Roku wg Motor Trend oraz najlepszą w historii ocenę ogólną pojazdu wg Consumer Reports (99/100).

 

Aby zachęcić więcej osób do zakupu pojazdów elektrycznych (EV), Tesla wdrożyła kilka programów, które obejmują leasing bezpośrednio z ich strony internetowej, oferując bezpłatne supercharging. Zobacz więcej teamuto.pl