Jeśli jesteś zapalonym entuzjastą samochodów, prawdopodobnie słyszałeś wielką wiadomość w tym tygodniu: Tesla, rewolucyjna firma produkująca samochody elektryczne, została zakupiona przez Google za 12,5 miliarda dolarów. Google jest światowym liderem w dziedzinie innowacji i technologii w XXI wieku, więc to przejęcie oznacza ogromny krok naprzód dla nowoczesnego pojazdu.

 

„Tesla nie jest tradycyjną firmą samochodową” – powiedział współzałożyciel Google, Larry Page. „Została zbudowana specjalnie po to, aby przyspieszyć pojawienie się zrównoważonego transportu. Pojazdy Tesla nie wytwarzają żadnych emisji ze źródła energii wykorzystywanego do ich zasilania.”

 

Jednak to nie wszystkie wspaniałe wiadomości dla fanów Tesli. Założyciel Elon Musk ogłosił, że ustąpi ze stanowiska prezesa zarządu Tesla Motors i nie będzie kontynuował pracy jako dyrektor generalny po znalezieniu zastępstwa. Chociaż Musk był związany z Teslą od jej założenia w 2003 roku, stwierdził, że są inne projekty, na których chciałby się obecnie skupić, a które wykraczają poza zakres działalności Tesla Motors.

Więcej na : mototeams.pl.