Co to jest motoryzacja? Motoryzacja to branża zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą pojazdów, a także części samochodowych i transportem. Możemy więc powiedzieć, że motoryzacja to proces projektowania i budowy pojazdu. Zwany również przemysłem motoryzacyjnym lub przemysłem samochodowym.

 

Świat motoryzacji zmienił się z powozów konnych na samochody. Powozy konne były innowacyjne od czasu do czasu. Były one znane pod różnymi nazwami, takimi jak powóz, kareta, dyliżans i buggy. Używano ich do różnych celów, takich jak transport towarów lub ludzi, a także do różnych wydarzeń, w tym ślubów i pogrzebów.

 

W 1882 roku Karl Benz zaprojektował pierwszy samochód, który był napędzany silnikiem benzynowym. Pierwszy przemysł motoryzacyjny rozpoczął się w Wielkiej Brytanii w 1886 roku przez Williama Morrisa. W 1908 roku Detroit było znane jako Motor City z powodu wysokiej produkcji samochodów tam. Historia motoryzacji sięga roku 1769, kiedy to Nicolas-Joseph Cugnot zbudował pierwszy samobieżny pojazd mechaniczny, który poruszał się na czterech małych kołach z prędkością 2 km/h. Pierwszym masowo produkowanym automobilem był Rover 8 HP, który został wyprodukowany przez firmę Rover w 1904 roku. W 1908 roku firma Packard została założona przez Jamesa Packarda, który w 1912 roku wynalazł pierwszy na świecie silnik V12, który do dziś napędza samochody Packarda. 

Więcej informacji na: carsio.pl