Poprawa poczucia humoru polega na rozszerzeniu swojej strefy komfortu i treningu mózgu. To kwestia zorientowania się, skąd czerpiesz poczucie humoru i jak uczynić je bardziej efektywnym, a także jak rozwinąć swoją własną, unikalną markę humoru.

 

Aby podejść do humoru w sposób skuteczny, trzeba najpierw wiedzieć, co się robi. Czasami nasze poczucie humoru jest wynikiem naszego wychowania – ludzie, którzy dorastali z rodzeństwem lub w domach, gdzie komedia była normą, będą bardziej komfortowo z rodzajami żartów, które pochodzą z bankietów niż ci, którzy nie. Inni mogą znaleźć swoje poczucie humoru w oglądaniu określonego gatunku filmów lub czytaniu określonych rodzajów książek, podczas gdy niektórzy ludzie rozwijają swoje poczucie humoru na podstawie towarzystwa, w którym przebywają.

 

Niezależnie od tego, skąd czerpiesz swoje poczucie humoru, zawsze możesz je poprawić, poszerzając swoje horyzonty i ucząc się więcej o innych rodzajach komedii. Czytaj różne rodzaje książek i oglądaj różne rodzaje filmów lub programów, aby poszerzyć swoją perspektywę na to, co jest zabawne. Możesz nawet spróbować napisać lub wystąpić dla publiczności po raz pierwszy.

Jeśli czujesz, że są rzeczy, które są poza granicami, jeśli chodzi o robienie żartów, to powinieneś pracować nad tym, aby te granice były mniej sztywne. Więcej na: twojmoment.pl