Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać wybierając ubrania na pogodę jest temperatura, ponieważ to o niej ludzie najczęściej myślą. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na chłód wiatru i opady, ponieważ mogą one mieć wpływ na to, jak ciepło się czujesz, nawet jeśli w rzeczywistości nie jest tak zimno na zewnątrz. Jeśli wychodzisz na zewnątrz i jest szczególnie wietrznie, zastanów się dokładnie, na co będzie narażony Twój dekolt. Wysoki kołnierz może przynieść więcej szkody niż pożytku, blokując krążenie.

Możesz myśleć, że zdejmowanie płaszcza w pomieszczeniach pomoże Ci zachować ciepło, ale jeśli w końcu znowu zmarzniesz w środku, może to być tylko wymówka, aby nie wychodzić na zewnątrz, kiedy powinieneś. Lepiej jest ubrać się odpowiednio, aby nie potrzebować płaszcza w ogóle, niż nie być w stanie znieść uczucia bycia zbyt ciepłym.

Jeśli masz na sobie spódnicę lub szorty, nie zapominaj o nogach! Możesz je łatwo osłonić parą rajstop lub pończoch, ale uważaj, aby się w nich nie przegrzać – jeśli zaczniesz się w nich pocić, będziesz mieć bardzo mało czasu, zanim Twoja skóra zacznie odczuwać nieprzyjemne zimno. Więcej na: clothy.pl