Czy kiedykolwiek czułeś, że Twoje życie jest tak zajęte, że nie ma już czasu na hobby? A może kiedyś miałeś hobby, ale po założeniu rodziny musiałeś z niego zrezygnować. A może po prostu szukasz odpowiedniego hobby, od którego mógłbyś zacząć. Niezależnie od przyczyny, mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, dlaczego hobby jest ważne i co może zrobić dla Ciebie.

 

Hobby przynosi równowagę i sens naszemu życiu. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, przyczyniają się one do naszego szczęścia i dobrego samopoczucia na wiele różnych sposobów.

Hobby daje nam poczucie spełnienia – znajdujemy czynność, która jest dla nas wyzwaniem, uczymy się jak ją wykonywać, opanowujemy ją, a następnie widzimy, że jesteśmy w niej dobrzy. To daje nam poczucie dumy, pewności siebie, a nawet trochę podnosi samoocenę.

Hobby utrzymuje nas aktywnymi fizycznie i psychicznie – jeśli przestajemy robić coś ambitnego lub stymulującego, nudzimy się, a nasz mózg staje się leniwy i nudny. Ma to negatywny wpływ na naszą kreatywność, jak również zdolność do rozwiązywania problemów. Hobby sprawia, że wszystko działa prawidłowo.

Hobby pomaga budować więzi społeczne – poprzez uczestnictwo w tej samej aktywności lub wydarzeniu z innymi ludźmi (na przykład w klubie książki lub wieczorze filmowym).

Więcej na: liveasily.pl