Otwarcie piekarni wiąże się z zakupem i instalacją sprzętu niezbędnego do wytwarzania i sprzedaży Twoich produktów. Oprócz pieców, mikserów i innych podstawowych urządzeń, będziesz potrzebował również specjalistycznego sprzętu, który nabyć można między innymi z następującej strony https://ibis.net.pl/.

Standardowe urządzenia jakie powinny się znaleźć w piekarni

Poniżej znajduje się lista niektórych przedmiotów potrzebnych do otwarcia piekarni:

Piece cukiernicze

Piece są niezbędnym elementem wyposażenia każdej piekarni. Dostępne są modele elektryczne lub gazowe, z których każdy ma swoje wady i zalety. Najważniejsze jest to, że wytwarzają one stałe ciepło i zapewniają równomierne wypieki.

Miksery

Miksery są również niezbędne w każdej piekarni. Jeśli planujesz oferować ciasta i chleby, będziesz potrzebował wytrzymałego miksera z misą wystarczająco dużą, aby poradzić sobie z mieszaniem wielu partii jednocześnie. W przypadku mniejszych zakładów miksery ręczne oferują większą elastyczność niż miksery elektryczne, ale ich użycie trwa dłużej, ponieważ nie mają tak dużej mocy jak ich elektryczne odpowiedniki.

Blachy do pieczenia

Mogą być wykonane z plastiku lub metalu. Na przykład, można użyć folii aluminiowej na arkuszu cookie lub tortownicy. Najlepszą opcją jest zakup metalowych blach do pieczenia ze sklepu. Plastikowe mają tendencję do wypaczania się z czasem, co prowadzi do nierównego gotowania.

Miski do mieszania

Będziesz potrzebować co najmniej jednej miski do mieszania dla każdego przepisu, który używasz w swojej piekarni. Na przykład, jeśli planujesz sprzedawać chleby i muffiny, będziesz potrzebować co najmniej dwóch misek do mieszania na każdy przepis. Jedna osoba może zrobić większość mieszania ręcznie, ale zajmie to więcej czasu niż gdyby były dwie osoby pracujące razem nad tym zadaniem.

Torebki do zamrażarki 

Będziesz ich potrzebować do przechowywania mrożonych produktów w zamrażarce (takich jak ciasteczka lub ciasta). Są one również przydatne przy przechowywaniu składników, które nie wymagają chłodzenia, dopóki nie będą gotowe do użycia (jak np. jajka).

Pojemniki do przechowywania 

Obejmuje to wszystko, od plastikowych pojemników, które trzymają mąkę lub cukier do szklanych pojemników do przechowywania resztek. Będziesz potrzebować co najmniej jednego zestawu każdego z nich, jeśli nie więcej.