Kremy są jednymi z najczęściej wykorzystywanych kosmetyków zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Doskonale sprawdzają się o różnych porach roku i są idealnie dopasowane do potrzeb osób w każdym wieku. Ale czy na pewno? Jakie korzyści przynosi ich stosowanie? Rozpatrzmy to na przykładzie kremu na dzień.

Funkcja ochronna

Krem na dzień przede wszystkim pełni funkcję ochronną. Pokrywając twarz cienkim filmem, ogranicza jej wysuszanie przez czynniki atmosferyczne, takie jak promieniowanie słoneczne, wysoka lub niska temperatura, działanie klimatyzacji czy też porywisty wiatr. Co więcej, za sprawą tego cienkiego filmu ochronnego, skóra ma szansę lepiej bronić się przed drobnoustrojami, co także pomaga w redukcji infekcji czy alergii.

Krem na dzień przeciwko zmianom skórnym

Nikt z nas nie lubi przebarwień, zaskórników czy innych niedoskonałości na swojej twarzy. Dlatego również ze względu na nie warto używać kremu na dzień. W ten sposób można dostarczyć wielu cennych składników regenerujących, które pomogą utrzymać cerę w dobrej kondycji, bez niechcianych zmian skórnych.

Przeciwko zmarszczkom

Zmarszczki potrafią być ogromnym utrapieniem osób, które zauważą je po raz pierwszy u siebie. Aby zredukować ich ilość, a nawet im zapobiegać, powinniśmy więc jak najwcześniej wykorzystywać odpowiednie kremy. Nie tylko ze względu na nawilżenie i odżywienie wspomogą redukcję zmarszczek! Krem na dzień, który wmasowujemy i wklepujemy, pobudza także mikrokrążenie w skórze, co przyczynia się jej do lepszego dotlenienia i wspomaga naturalną regenerację oraz wygładzenie.