Mając na uwadze taką usługę jak tworzenie stron WWW i jej agencje przedstawiają ją jako proces projektowania, tworzenia i inżynierii oprogramowania używanego w Internecie.

Lokalni twórcy stron internetowych pracują z systemami, narzędziami, językami programowania i zasadami inżynierii oprogramowania, aby tworzyć strony internetowe. Zazwyczaj budują elementy interfejsu użytkownika dla witryn internetowych, takich jak strony internetowe i aplikacje.

Rozważając taki biznes jak tworzenie stron WWW pokazuje, że podlega ciągłym zmianom. Koszt tworzenia stron internetowych zależy od języka programowania, architektury systemu i funkcji aplikacji.

Sporządzanie strony internetowej wymaga więcej niż tylko umiejętności kodowania – wymaga zrozumienia, w jaki sposób Twoi docelowi odbiorcy będą wchodzić w interakcje z Twoją witryną.

Koszty tworzenia stron internetowych stale się zmieniają, w zależności od wielu czynników, w tym wymagań technicznych, zakresu projektu, czasu potrzebnego na dostarczenie, umiejętności wymaganych do dostarczenia i rodzaju architektury systemu.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, frameworki i biblioteki, takie jak Angular i React, to dwa najlepsze wybory wśród programistów front-end. Te struktury i biblioteki zapewniają solidny i elegancki sposób tworzenia złożonych aplikacji internetowych.

Istnieją trzy główne przypadki użycia tych narzędzi:

1) Tworzenie nowych aplikacji bez znajomości programowania;

2) Tworzenie aplikacji jednostronicowych;

3) Budowanie stron internetowych dla klientów.

Jeśli chodzi o techniczne tworzenie stron internetowych, projektant, programista i autor treści musi podjąć wiele kroków. Wszystkie te trzy role są niezwykle cenne, ale często się nakładają. Rolę autora treści często wyznacza zespół projektowy lub programista, ponieważ są zbyt zajęci własną pracą – zwykle to copywriter lub marketer.