Remont elewacji własnego budynku zawsze robimy jedynie wówczas, kiedy jest to naprawdę potrzebne. Kiedy na ścianie pojawiają się np. bardzo zauważalne spękania, skazy lub odpryski. Jednak, by własny dom prezentował się odpowiednio, remont ścian zewnętrznych powinniśmy robić chociażby co parę lat. Ściany zewnętrzne są bardzo mocno narażone na uszkodzenia. Na ich przestrzeni mogą w mniejszym czy większym stopniu składać się natomiast zabrudzenia (we współzależności od tego jak blisko drogi jest posadowiony własny dom).

Na czym polega naprawa elewacji Warszawa?

Przede wszystkim należy uznać obszar zniszczeń, jakie potrzebują naprawy. Czasem to jedynie widoczne zanieczyszczenie, kolejnym jednocześnie działanie mechaniczne, po jakim powstała np. dużych wymiarów dziura. Przyczyną powstałych zniszczeń mogą być również rynny przelewające wodę. Jeżeli widzimy, iż fragment termoizolacji budynku z jakichkolwiek powodów uległ uszkodzeniu, to nie wolno czekać z jego naprawą. Z czasem uszkodzenie będzie się zwiększać, natomiast naprawa elewacji Warszawa będzie droższa oraz potrzebująca większego wkładu pracy.

Nowy tynk na stary tynk

Ma to sens często wtedy, kiedy tenże stary ma tylko małe rysy. Przed ułożeniem kolejnej powierzchni tynku standardowego wszystkie odspojenia oraz większe pęknięcia podłoża należy początkowo załatać. Taka naprawa może się wykazać na tyle uciążliwa, iż lepiej od razu skuć stary tynk. Można także zastanowić się nad tynkiem cienkowarstwowym układanym na podkładzie uzbrajanym siatką z włókna szklanego. To wyjście jest doskonale znane z systemów ociepleń ETICS. Nim natomiast zdecydujesz się na tworzenie nowego tynku na starym, zrozum istotną zasadę – nie można nakładać na stary tynk tynku mocniejszego.