Farba to wspaniały sposób na zmianę wyglądu stolarki. Możesz pomalować istniejące wykończenia lub użyć farby jako podstawy dla innych technik dekoracyjnych, takich jak glazura.

Większość producentów farb oferuje szeroką gamę kolorów i wykończeń. W wyborze odpowiedniego wykończenia dla projektu, upewnij się, że patrzysz na trwałość i pokrycie farby. Na przykład, półbłyszczące lub błyszczące wykończenie będzie trwać dłużej niż płaskie wykończenie. Ponadto, upewnij się, że wybierzesz farby, które są zgodne ze sobą podczas mieszania kolorów, aby stworzyć własną unikalną paletę kolorów.

Olejne

Farby olejne są bardzo trwałe, ale wymagają więcej przygotowania niż inne rodzaje farb. Muszą być stosowane do powierzchni, które zostały przeszlifowane z drobnoziarnistym papierem ściernym lub wełną stalową, a następnie dać warstwę podkładu dla ochrony.

Lateksowe

Farby lateksowe na bazie wody dobrze przylegają do powierzchni drewnianych bez żadnego przygotowania. Jednak nie mogą one trwać tak długo, jak emalie na bazie oleju zrobić, gdy narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ciepła.

Akrylowe

Akryle na bazie wody oferują wiele z tych samych zalet co farby lateksowe, ale mają też kilka wyraźnych przewag nad nimi. Zazwyczaj kosztują mniej niż farby lateksowe; schną szybciej; nie żółkną z wiekiem; i są łatwiejsze do czyszczenia, jeśli popełnisz błędy podczas ich stosowania lub dotykania obszarów wymagających naprawy później w dół drogi.

Osoby chcące dokonać odpowiedniego wyboru, mogą zastanowić się nad farbami do mebli ze sklepu internetowego farbydodrewna.pl, korzystając ze wszechstronnego wyboru odcieni i typów farb.