Istnieje wiele różnych rodzajów baterii kuchennych do wyboru. Najważniejsze jest jednak, aby były one funkcjonalne i łatwe w użyciu, a także odpowiadały Twoim potrzebom. Zadbaj także o to, by były one dostosowane do wielkości i wyglądu Twojego zlewu.

Bateria z wyciąganą wylewką

Jest to jeden z najbardziej popularnych typów baterii kuchennych, ponieważ sprawia, że czyszczenie dużych garnków i patelni jest łatwiejsze niż w przypadku jakiegokolwiek innego typu baterii kuchennej na rynku. Z łatwością umyjesz najmniej dostępne przestrzenie za pomocą silniejszego strumienia wody. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką ułatwia napełnianie garnków i patelni bez rozpryskiwania wody po całym blacie.

Bateria bezdotykowa

Tego typu baterie wyposażone są w elektroniczny czujnik, który aktywuje się, gdy zbliżasz do nich ręce pod bieżącą wodą i po określonym czasie się wyłącza. Tak więc oprócz tego, że jest to bardzo wygodna opcja, pozwala zaoszczędzić energię oraz wodę.

Baterie z podwójnym natryskiem

Ta funkcja jest przydatna, jeśli lubisz myć duże garnki lub patelnie, ponieważ pozwala na silny strumień wody, który jest idealny do spłukiwania żywności z talerzy lub naczyń. Daje to również większą elastyczność podczas mycia warzyw lub innych produktów.