W świecie kosmetyków nieustannie pojawiają się ciekawe nowości. Od dłuższego czasu na popularności zyskują zwłaszcza dermokosmetyki, które często są niezwykle innowacyjnymi produktami o cennych właściwościach. Zastanawiasz się, czym wyróżniają się takie wyroby i czy warto po nie sięgnąć? Sprawdź, co warto wiedzieć o dermokosmetykach.

Czym są dermokosmetyki?

W bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że dermokosmetyki są połączeniem kosmetyków i farmaceutyków. Takie produkty wykazują nie tylko działanie pielęgnacyjne, ale także lecznicze. Są polecane w szczególności osobom, które zmagają się z różnego rodzaju problemami skórnymi. W dermokosmetykach na trądzik od Sesdermy można znaleźć wiele substancji aktywnych, które wspomagają leczenie choroby i pomagają w zmniejszeniu widoczności objawów. Często dermokosmetyki są też poddawane przez producentów bardziej szczegółowym badaniom i testom niż zwykłe kosmetyki.

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki?

Dermokosmetyki zazwyczaj są przeznaczone do stosowania w przypadku konkretnych problemów skórnych. Są też niezwykle bogate w substancje aktywne. W związku z takimi cechami mogą być nieco bardziej skuteczne niż produkty o dość ogólnym działaniu. Przykładowo w ofercie marki Sesderma można znaleźć dermokosmetyki dla osób zmagających się np. z trądzikiem, łojotokowym zapaleniem skóry czy też przebarwieniami. Takie wyroby są też przeważnie hipoalergiczne, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w przypadku skóry wrażliwej ze skłonnością do reakcji uczuleniowych.