Z pewnością chcesz, aby pokój Twojego dziecka był odzwierciedleniem tego, kim jest. Pokój to miejsce, w którym nastolatkowie spędzają większość swojego czasu. W związku z tym powinien być on dostosowany do ich potrzeb.

Sypialnia Twojego dziecka powinna odzwierciedlać jego zainteresowania i gusta, w związku z tym może okazać się dla Ciebie sporym wyzwaniem. Warto więc nieco się zainspirować. Poznaj proste pomysły na dekorację pokoju nastolatka

Neutralne kolory

Postawienie na neutralne barwy może okazać się najlepszym wyborem, ponieważ w przeciwieństwie do bardziej odważnych kolorów nie wychodzą one z mody i nigdy się nie nudzą. Jeśli szukasz czegoś stylowego, ale neutralnego, rozważ szare lub białe ściany zestawione z czarnymi meblami lub akcentami.

Wybierz meble, które posłużą Ci na dłużej

Również w przypadku mebli warto postawić na bardziej stonowane kolory. Dobrym rozwiązaniem będą meble młodzieżowe szare. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że Twoje dziecko zacznie w końcu dorastać i być może z czasem trzeba będzie wprowadzić pewne zmiany w przestrzeni. Meble są dość dużym wydatkiem, dlatego dobrze, by pozostały z Twoim dzieckiem przez lata. W związku z tym warto wybrać takie, które będą pasować do wszystkiego. Dzięki temu nie będziesz musiał ich wymieniać, nawet jeśli w pokój przejdzie gruntowną przemianę.