Jeśli szukasz konkretnej części do swojego samochodu, znalezienie jej na stronie internetowej dealera może być trudne, zwłaszcza jeśli firma nie specjalizuje się w swoich własnych częściach. W większości dealerów będziesz musiał polować przez setki dostawców części, ale na szczęście istnieje kilka sztuczek, które pomogą Ci zawęzić poszukiwania.

Numer VIN to unikalny numer seryjny przypisany do każdego pojazdu w fabryce i powinien być obecny gdzieś na Twoim pojeździe. Najłatwiej znaleźć go na dowodzie rejestracyjnym lub tytule pojazdu. Jeśli wolisz szukać bezpośrednio po numerze VIN, możesz również zajrzeć pod maskę samochodu lub sprawdzić wnętrze schowka lub panele drzwi.

Gdy masz już numer VIN pod ręką, przejdź do Google i wpisz „VIN + marka/model”, gdzie marka/model to marka Twojego pojazdu (np. Toyota Camry). To pomoże pozbyć się ogólnych stron z częściami samochodowymi, które nie są specyficzne dla twojego pojazdu. Na przykład: kiedy wpisuję „VIN + Toyota Camry” w Google, otrzymuję wyniki takie jak ten:

Następnym krokiem jest kliknięcie na pierwszy wynik. Powinno to zaprowadzić Cię bezpośrednio do części, która całkowicie pasuje do Twojego numeru VIN. Więcej na beautyride.pl