Nie ulega wątpliwości, że łazienka ma być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna, ale zupełnie takie wymagania nie są przeszkodą, aby aranżacja tego wnętrza była również estetyczna i modna. Hitem od kilku sezonów są łazienki urządzone w stylu loftowym. Nieco surowe, zawsze minimalistyczne, ale jednak wyraziste. Jak stworzyć klimat rodem ze starych amerykańskich fabryk?

Łazienka niekoniecznie biała

To fakt, że większość łazienek aranżowana jest w kolorze białym, to właśnie ten kolor kojarzy się z ładem i sterylnością oraz optycznie powiększa niedużą przecież przestrzeń. Czas jednak na zmiany w łazienkowych wnętrzach i trzeba przyznać, że zastosowanie innych kolorów i ciekawych faktur wcale nie sprawia, że łazienki stają się zbyt mroczne. 

Jakie odcienie są typowe dla łazienek loftowych? To na pewno czerń, granat, butelkowa zieleń, ale również ożywiające złoto, barwa miedziana czy srebro. Oczywiście, akcentem rozjaśniającym całość może być jak najbardziej biel.

Materiały typowe dla stylu loftowego

Beton, imitacja naturalnego drewna, naturalny kamień, stara cegła, to najczęściej wykorzystywane we wnętrzach loftowych materiały. Z powodzeniem można je stosować w łazienkach, są przede wszystkim odporne na wyjątkowe warunki, działanie wysokiej temperatury, wilgoci oraz wody.

Armatura łazienkowa 

Łazienki loftowe najlepiej wyglądają z kabinami prysznicowymi z odpływem liniowym, umywalkami nablatowymi w kształcie oryginalnych mis i podwieszanych toalet. Wyposażenie powinno być podstawowe, zawsze praktyczne i najwyższej jakości. Świetnie sprawdzają się na przykład meble modułowe, które można dobierać wedle indywidualnych potrzeb i warunków, jakie panują w niewielkiej łazience.