Pierwszą rzeczą, którą należy pamiętać o wyprawce dla dziecka jest to, że nie jest ona przeznaczona tylko na zimę. Jest na cały rok i w zależności od pory roku potrzebne są różne rzeczy. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest lista, w jakim rozmiarze będzie Twoje dziecko na każdym etapie swojego wzrostu. Więcej porad z zajdziesz na stronie jakspokojnie.pl

Pierwsze rzeczy, w które należy się zaopatrzyć to podstawy:

  • 5-6 pajacyki – noworodek
  • 2-3 śpioszki – noworodek
  • 2-3 śpioszki – 0-3 miesiące
  • 2 pary spodni – 0-3 miesiące
  • 1 śpiworek (opcjonalnie) – 0-3 miesiące.

Teraz musisz się zastanowić, jaki rozmiar będzie miało Twoje dziecko o jakiej porze roku. Ile waży? Jaka jest jego długość? To może pomóc Ci określić, co może być potrzebne poza podstawami powyżej. Na przykład, jeśli jest zimno, będziesz chciał zaopatrzyć się w cięższe ubrania: swetry, kurtki, czapki, mitenki itp. To wszystko są rzeczy, które łatwo znaleźć z drugiej ręki; wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ubrania ich dziecka prawie w ogóle nie są noszone! Może warto kupić kilka rzeczy nowych na te zimne miesiące, a potem uzupełniać je używaną odzieżą w miarę upływu czasu. 

Jeśli chcesz być przygotowany na przyjęcie noworodka, jest kilka przedmiotów, które będziesz chciał upewnić się, że masz. Pierwszym z nich jest kocyk. Zaleca się, abyś miała trzy z nich – dwa małe i jeden duży. Jeśli dziecko urodziło się w zimie, warto mieć również kilka lekkich kocyków. Dzieci lubią ciepłe temperatury i temperatura w pokoju może być dla nich chłodna. Nawet jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, warto mieć je pod ręką na wszelki wypadek.

Warto też mieć pod ręką kilka kocyków do karmienia. Są to grube, miękkie koce, które idealnie nadają się do zawijania dziecka po kąpieli lub gdy ucina sobie drzemkę na podłodze. Posiadanie co najmniej dwóch takich kocyków pozwoli Ci uniknąć konieczności prania ich każdego dnia.