Dekorowanie domu może być zniechęcającym procesem, jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć. Niezależnie od tego, czy dopiero się wprowadzasz, czy też dokonujesz od dawna potrzebnych zmian w istniejącej przestrzeni, łatwo jest się przytłoczyć dostępnymi opcjami i ilością pracy, jaka przed nami stoi. Jeśli twoje sufity nie są pokryte plamami wody lub nie zostały uszkodzone w inny sposób, nie ma potrzeby spieszyć się z ich renowacją. Jeśli jednak są one wyłożone drewnem, to przydałaby się im aktualizacja. Podobne tematy znajdziesz na totalnyremont.pl

Jak odnowić drewniany sufit?

Drewniana boazeria jest popularna ze względu na jej ciepły i zachęcający wygląd. Wyczuwa się w niej obrazy komfortowo urządzonych salonów z kominkami i ciepłymi napojami lub bibliotecznych gabinetów z dostojnymi skórzanymi fotelami i grubymi półkami na książki. Jeśli myślisz o dodaniu tego wyglądu do swojego domu, ale nie wiesz, od czego zacząć, oto kilka wskazówek jak odnowić drewniany sufit.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał rozważyć, jest to, czy sufit wymaga jakiejkolwiek naprawy przed podjęciem decyzji, jaki rodzaj wykończenia chcesz dać. Jeśli istnieją dziury lub pęknięcia w drewnie, załataj je przed zrobieniem czegokolwiek innego. Można wypełnić luki kitem do drewna i szlifować je gładko po wyschnięciu.