Jak przekonać się do czytania książek? Wydaje się, że to takie łatwe pytanie do odpowiedzi. Ale faktem jest, że wielu z nas ma z tym duże trudności, mimo że bardzo byśmy chcieli. Niektórzy z nas nigdy nie przeczytali książki od deski do deski. Ja należałam do tych osób.

 

Myślę, że powodem, dla którego jest to takie trudne jest to, że nie wiemy co czytać. Nie wiemy od czego zacząć i nie wiemy gdzie udać się po pomoc. Wszyscy szukamy różnych rzeczy w książkach, a niektórzy po prostu nie rozumieją, dlaczego ktoś chciałby czytać fikcję, kiedy jest tak wiele tytułów nonfiction tam.

 

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli chcesz być czytelnikiem, to musisz zdecydować, jaki rodzaj literatury lubisz czytać najbardziej. Musisz mieć ulubiony gatunek, bo inaczej nigdy nie będziesz trzymał się jednego tytułu wystarczająco długo, zanim przejdziesz do czegoś innego, co wpadnie ci w oko na tej samej półce w bibliotece lub księgarni. Dla mnie to tajemnice i thrillery były tymi, które naprawdę przykuły moją uwagę. Kiedy zacząłem czytać tylko książki z tego gatunku, stałem się o wiele bardziej zmotywowany do kontynuowania lektury, ponieważ były one tak interesujące i zabawne.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie slowerful.pl