Wybielanie zębów to prosty, ale jednocześnie dość inwazyjny zabieg. Przed rozpoczęciem kuracji, warto więc wiedzieć, czego się spodziewać i odpowiednio się do niej przygotować.

Aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty wybielania zębów, należy przestrzegać poniższych wskazówek:

  1. Zaprzestań palenia i żucia tytoniu

Palenie i żucie tytoniu to dwie główne przyczyny żółknięcia zębów. Musisz więc jak najszybciej rzucić palenie, ponieważ poprawi to wyniki leczenia wybielającego.

     2. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie

Dokładne szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie może pomóc usunąć plamy powierzchniowe wywołane przez jedzenie, napoje, a nawet starzenie się. Jeśli będziesz szczotkować zęby po każdym posiłku i przekąsce, prawdopodobieństwo powstania większych plam lub przebarwień z czasem będzie mniejsze. Ponadto warto używać pasty do zębów zawierającej fluor, która pomoże wzmocnić szkliwo przed rozpoczęciem leczenia.

    3. Codziennie nitkuj zęby

Nitkowanie pomaga usunąć nagromadzoną między zębami płytkę nazębną, do której szczoteczka nie może dotrzeć. Płytka nazębna zawiera bakterie powodujące próchnicę i choroby dziąseł – oba te czynniki przyczyniają się z czasem do żółknięcia zębów.

To tylko kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do kuracji wybielającej. Najważniejsze jednak, aby skonsultować się ze specjalistą i udać się na wizytę do jego gabinetu w okolicy. Stomatolog Konin zbada stan Twoich zębów i szczegółowo omówi, jak przygotować je do zabiegu wybielania.