Świece sojowe są produkowane z wosku sojowego, który jest zasobem odnawialnym i uważany jest za bardziej przyjazną środowisku alternatywę dla parafiny.

Świece sojowe palą się czyściej i dłużej niż zwykłe świece, mają też niższą temperaturę topnienia, więc łatwiej je zgasić. Pachną również lepiej niż tradycyjne świece, ponieważ ich zapach może być silniejszy ze względu na wyższą temperaturę topnienia. Świece sojowe są idealne do każdego pomieszczenia w domu, ale są szczególnie popularne w łazienkach, ponieważ nie pozostawiają żadnych pozostałości po spaleniu.

Wosk sojowy jest woskiem roślinnym pochodzącym z oleju sojowego. Jest naturalnie ekologiczny, odnawialny i biodegradowalny. Świece sojowe są wykonane w 100% z wosku sojowego, więc są znacznie zdrowszą alternatywą dla Twojego ciała i środowiska niż świece parafinowe.

Świece sojowe palą się czyściej niż świece parafinowe, ponieważ nie zawierają żadnych produktów naftowych ani toksyn, które mogą zaszkodzić Tobie lub środowisku. Wosk sojowy ma niższą temperaturę topnienia niż parafina, co oznacza, że spala się wolniej i równomierniej, wytwarzając mniej sadzy i dymu niż świece parafinowe.

Świece sojowe mają dłuższy czas palenia niż świece parafinowe, ponieważ są wykonane w 100% z wosku sojowego, a nie z dodatków opartych na ropie naftowej, takich jak kwas stearynowy (który przedłuża żywotność parafiny). Oznacza to, że używając świec sojowych możesz zaoszczędzić również na kosztach energii elektrycznej! Na stronie budowaidom.pl znajdziesz więcej podobnych treści.