Oświetlenie LED to rodzaj półprzewodnikowej technologii oświetleniowej, która ogólnie odnosi się do diod emitujących światło. Jest to bardziej energooszczędna i przyjazna dla środowiska alternatywa dla tradycyjnych żarówek lub świetlówek.

Diody LED są dostępne w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Znajdują one wiele zastosowań, np. w sygnalizacji świetlnej, latarkach, lampach błyskowych aparatów fotograficznych i samochodowych światłach tylnych. Stosuje się je również jako lampki kontrolne w urządzeniach elektronicznych, takich jak komputery i telefony komórkowe.

Korzyści płynące z przejścia na oświetlenie LED 

– niższe zużycie energii – lampy LED zużywają do 85% mniej energii niż tradycyjne żarówki,

– dłuższa żywotność – diody LED mogą działać od 10 do 15 lat w porównaniu z 1-2 latami w przypadku żarówek,

– niskie koszty utrzymania – nie ma potrzeby wymiany przepalonych żarówek lub bezpieczników, ponieważ nie przepalają się one tak jak żarówki.

Gdzie warto się na takie oświetlenie zdecydować?

Oświetlenie sklepów detalicznych

Jeśli szukasz jaśniejszego i bardziej wydajnego sposobu na oświetlenie sklepu detalicznego, oświetlenie LED może być dobrym rozwiązaniem. Szeroka gama różnych stylów i typów diod LED jest dostępna do zastosowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, hotelach, szpitalach i szkołach zarówno przez osoby prywatne, jak i profesjonalnych wykonawców, którzy specjalizują się w tego typu pracach. Ich różnorodność, jak np. ze strony sklepu https://sklep.profiled.pl/ pozwala je zastosować wedle własnych upodobań.

Oświetlenie biurowe

Jeśli pracujesz w budynku biurowym lub innym miejscu komercyjnym, w którym oświetlenie fluorescencyjne jest stosowane w całym obszarze roboczym, przejście na oświetlenie LED może pomóc obniżyć koszty energii, a także poprawić wydajność pracy poprzez ułatwienie pracy pracownikom, którzy spędzają większą część dnia, pracując przed komputerami lub innymi urządzeniami elektronicznymi emitującymi niebieskie światło, które może powodować bóle głowy lub zmęczenie oczu, gdy wpatrują się w nie przez dłuższy czas.