Temat zabawek dla dzieci jest trudny do wyczerpania. Producenci oferują dzieciom przeróżne zabawki prześcigając się w pomysłach na coraz ciekawsze. Zabawki dla dzieci mają być bezpieczne, pobudzać aktywność dzieci, stymulować ich rozwój, motorykę i kreatywność

Skoczek dla niemowlaka może przybrać różne formy od postaci zwierząt po formę huśtawki lub kształt piłki. Na skoczku dziecko wykonuje dość energiczne ruchy. Zabawa ze skoczkiem przeznaczona jest dla dzieci, które potrafią siedzieć samodzielnie i utrzymują postawę pionową. Na skoczku dziecko siedzi w bezpiecznym siodełku ,podskakuje odpychając się nóżkami od podłoża. Skoczki, by uatrakcyjnić zabawę wydają różne dźwięki, mogą posiadać atrakcyjne gadżety i są bardzo kolorowe. Producenci skoczków zaznaczają na opakowaniach swoich zabawek, dla jakiego wieku dany skoczek jest przeznaczony. Określają, że tego typu zabawka powinna być dostępna od ósmego miesiąca życia dziecka.

Zalety i wady zabawki skoczek

Lekarze i fizjoterapeuci są zdania ,że skoczki za bardzo intensywnie ćwiczą mięśnie dzieci, co może negatywnie wpłynąć na postawę dziecka.  Jednak producenci uważają ,że każdy dobry skoczek powinien być dla malucha bardzo interesującym doświadczeniem, nie tylko poprzez skakanie, ale także wizualno –dźwiękowym. Producenci w skoczkach montują kolorowe zabawki, które mają dodatkowo zainteresować dziecko.

Czy skoczki są bezpieczne dla dzieci?

Zabawka skoczek z odpowiednimi atestami i certyfikatami, która zrobiona jest z odpowiednich materiałów i ma dobrą konstrukcję jest jak najbardziej bezpieczna dla dziecka. Ważne jest zwrócenie uwagi przy zakupie czy zabawka nie posiada zbyt małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.  Istotna jest również głębokość siedzenia, w którym sadzamy malucha. Powinno być ono na tyle głębokie,  dziecko nie wypadło.