Przede wszystkim zastosowanie. To oczywiście ono stanowi podstawową rozbieżność pomiędzy oponą rolniczą natomiast ową, na jakiej porusza się pojazd osobowy. Opony rolnicze to ogumienie dobrze stworzone do pracy na dużym sprzęcie, w podzielonym obszarze oraz pod wielkimi obciążeniami. Pojazdem osobowym jeździmy na ogół po prostej, twardej powierzchni. Ciągnik lub kombajn poruszają się powoli, zwłaszcza w obszarze – po polach, trawach oraz lasach. Wielokrotnie też ciągną za sobą duże przyczepy czy pozostałe maszyny rolnicze.

Opony rolnicze radialne

Jest to niezwykle popularny rodzaj opon. Mają one skomplikowaną strukturę, dzięki jakiej są zdecydowanie mocniejsze od opon diagonalnych. Kordy osnowy przeprowadzone są prosto do drutówki, dzięki czemu dopuszczalna jest praca przy mniejszym ciśnieniu. Poza większą żywotnością, opony radialne mają odpowiedniejsze parametry jezdne, są bardziej przyczepne oraz gwarantują niższy opór toczenia. W ów sposób opony radialne przyczyniają się do niższego wykorzystania paliwa poprzez traktor. Opony do Ursus C 360

Dobierz dobrego wytwórcę

Pragnąc kupić najdoskonalsze opony do traktora, zwróć uwagę na firmę – to niezwykle ważne, gdyż pośród wielu wytwórców proponujących ogumienie na rynku, odnajdziesz też takich, jacy nie są warci zaufania. Stawiaj zatem na tychże, mających odpowiednie opinie oraz proponujących artykuły o niezwykle dobrej odporności oraz właściwych parametrach. Pamiętaj także, aby stawiać na artykuły nowe – opony wykorzystywane do traktorów mogą mieć zużyty bieżnik czy wady, jakie błyskawicznie wykażą się trudnością w odpowiednim użyciu ogumienia. Dobierz odpowiednio, natomiast opona rolnicza pozwala Ci na dobrą, skuteczną pracę w dowolnych warunkach oraz sprawdzi się nie jedynie w ciągu jednego sezonu!