Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie mamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu widnieje obca kombinacja cyfr. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić po raz kolejny, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, bo w końcu nie zawsze obce telefony wykonywane są przez oszustów. Często nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, który jedynie wymienił aparat telefoniczny albo zmienił swojego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wklepać nieznany numer telefonu do sprawdzonej wyszukiwarki albo od razu zrobić użytek ze strony, jaka interesuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy niechcący odrzucić telefon przyjaciela, jaki chce naszej porady.