Kominki często kojarzą się nam z sielskimi, wiejskimi domkami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły swoje miejsce także w domach w wielkich miastach, jak choćby w Warszawie. Przedstawiamy nowoczesne aranżacje, które z pewnością sprawdzą się w każdym salonie.

 

Kominek na długie lata

Kominek to prawdziwa inwestycja, na którą decydujemy się zazwyczaj tylko raz, podczas budowy lub poważnego remontu domu. Z tego względu powinniśmy bardzo starannie dobrać jego kształt, rodzaj zabudowy oraz wybrać ten, który odznacza się najbardziej nowoczesnymi cechami. Dzięki temu nie pojawi się konieczność jego wymiany przez kolejne lata.

Wysokie normy

Nowoczesny kominek powinien spełniać wygórowane normy unijne, państwowe i lokalne. Właśnie dlatego kominki Warszawa odznaczają się spalaniem na poziomie 80% wydajności, a także emisją tlenku węgla na poziomie niższym niż 0,1%.

Estetyczny wygląd

Kominki możemy podzielić na wolnostojące oraz zabudowane. Pierwsze z nich stanowią indywidualny piec, który odznaczają się ciekawym wyglądem i nie wymaga ustawienia przy ścianie. Dzięki temu taki kominek może być nawet ozdobą na samym środku pomieszczenia albo symbolicznie rozdzielać dwa z nich.

Kominek zabudowany posiada z kolei wkład kominkowy i jest umieszczany przy jednej albo dwóch ścianach. Często ma postać narożną, dwuszybową, czasami jednak może przyjąć formę jednoszybową albo trzyszybową. Jest klasycznym rozwiązaniem, które szczególnie chętnie wykorzystujemy w bardziej tradycyjnych salonach.