Istnieje wiele różnych skutecznych metod wychodzenia z uzależnienia. Droga każdego człowieka do wyzdrowienia jest inna, dlatego to, co sprawdza się u jednego, może nie działać u drugiego.

Najczęściej stosowane metody leczenia uzależnień

Terapia grupowa

Terapia grupowa to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z innymi osobami, które przechodzą przez podobne okoliczności. Dzięki niej możesz poczuć się mniej samotny i otrzymać wsparcie od osób, które rozumieją, przez co przechodzisz.

Poradnictwo indywidualne

Poradnictwo indywidualne to kolejna skuteczna metoda wychodzenia z uzależnienia. Podczas sesji indywidualnych możesz porozmawiać o swoich problemach z doświadczonym specjalistą, który posiada wiedzę na temat uzależnień. Dzięki temu będzie on mógł pomóc w przeprowadzeniu Cię przez proces zdrowienia, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie.

Programy 12 kroków

Programy 12-krokowe istnieją od 1935 roku, kiedy to Anonimowi Alkoholicy zostali założeni przez Billa Wilsona i dr Boba Smitha w Akron w stanie Ohio. Obecnie dostępnych jest wiele programów 12-stopniowych, ale Anonimowi Alkoholicy pozostają jedną z najpopularniejszych opcji ze względu na swoją skuteczność i bogate zasoby dostępne online i osobiście.

W celu odnalezienia właściwego dla nas rozwiązania, można zgodzić się na leczenie uzależnień w formie online, jak również stacjonarnie, co oferowane jest przez wielu specjalistów w naszym kraju.