Garaż jest obszarem, który często nie jest w pełni wykorzystywany lub, co gorsza, służy do przechowywania. Jeśli masz otwarty garaż, nie pozwól, aby był on zbiornikiem na przedmioty, które nie są regularnie używane.

Spraw, aby był wielofunkcyjny

Przekształć garaż w warsztat, w którym możesz pracować nad projektami i przechowywać narzędzia, rowery i inny sprzęt do pracy na zewnątrz. Możesz też wykorzystać go jako miejsce do przechowywania dodatkowych materiałów ogrodniczych i mebli ogrodowych, gdy nie są używane.

Wykorzystaj mądrze ściany

Na jednej ścianie powieś tablicę z kołkami do przechowywania narzędzi i sprzętu; na innej zainstaluj haki do wieszania grabi i łopat; półki wzdłuż innej ściany pomogą utrzymać rzeczy w porządku; a na suficie użyj tablicy z kołkami do przechowywania dużych przedmiotów, takich jak drabiny lub łopaty do śniegu, poza zasięgiem wzroku, ale nadal dostępne.

Organizuj podobne przedmioty razem

Skonsoliduj podobne przedmioty – takie jak narzędzia ogrodnicze lub sprzęt sportowy – na półkach, aby łatwiej było je znaleźć, gdy są potrzebne (i aby mniej prawdopodobne było, że się zgubią). Grupowanie podobnych przedmiotów ułatwia również ich przenoszenie, jeśli musisz przeorganizować przestrzeń lub zrobić miejsce na coś nowego. W takim wypadku warto pomyśleć nad zakupem dedykowanych do tego regałów, jak choćby tych z podanej witryny https://dodas.pl/category/regaly-garazowe, gdzie znajduje się ich bogaty wybór.