Gdy nasz telefon brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno zrobić, ponieważ nieznany nam jest numer, jaki wyświetla się na ekranie. Zwykle pragniemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc sięgamy po komórkę, a wówczas rozmowa nierzadko się urywa. Możemy jednak w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy już specjalne strony internetowe, które interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu stronę i potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą dane odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, ale również przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, aby w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, więc musimy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Róbmy tak za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.