W naszych domach i mieszkaniach coraz częściej gości niebanalny design. Chętniej stawiamy na nietypowe rozwiązania aranżacyjne, które pozwalają nam tworzyć stylowe i pełne elegancji, a przy tym niesamowicie przytulne wnętrza. Jednym z takich rozwiązań jest czarna deszczownica. Do jakiej łazienki pasuje taka armatura?

Czym tak właściwie jest deszczownica?

Deszczownica to specjalny rodzaj baterii prysznicowej. Deszczownicę montuje się na stałe w kabinie na ścianie lub na suficie, zwykle na wysokości ok. 2 metrów – przyjmuje się, że głowica deszczownicy powinna znajdować się ok. 20 cm nad głową użytkownika.

Deszczownica to lubiane i chętnie wybierane rozwiązanie. Dlaczego? Bo zapewnia nieprzeciętny komfort codziennych kąpieli. Woda wypuszczana przez baterię przyjemnie otula całe ciało. Podczas korzystania z deszczownicy obie ręce pozostają wolne, co znacznie ułatwia codzienne czynności higieniczne – zwłaszcza osobom chorym lub starszym, które muszą trzymać się ściany lub specjalnego uchwytu podczas mycia, by nie stracić równowagi.

W jakim wnętrzu sprawdzi się czarna deszczownica?

Deszczownice występują w różnych formach i kolorach. Najpopularniejsze są modele chromowane, które pasują do większości aranżacji. Hitem w ostatnim czasie stały się baterie w kolorze czarnym – najczęściej matowe. 

Bateria w kolorze czarnego matu to synonim wyjątkowej estetyki i minimalizmu. Dzięki temu doskonale pasuje do nowoczesnego wnętrza, w którym królują prostota i elegancja. Świetnie sprawdzi się także w nieco surowej, a jednocześnie wyjątkwo przytulnej industrialnej łazience.

Deszczownica czarna znakomicie komponuje się z płytkami imitującymi drewno czy beton. Pięknie wygląda w minimalistycznej kabinie walk-in. 

Czarne deszczownice znajdziesz w sklepie TanieZlewozmywaki.pl. Propozycją są modele okrągłe i kwadratowe, przeznaczone do montażu na ścianie. Niektóre baterie sprzedawane są w zestawach natryskowych ze słuchawką i uchwytami. Oferowane deszczownice pochodzą od znanej marki Stellman.