W ostatnim czasie cięcie laserem stało się powszechną formą obróbki metalu w tych branżach, w których istotna jest dokładność w wykonywaniu skomplikowanych wzorów. Usługi te są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie każdy milimetr cięcia materiałów powinien być wykonany z dużą dokładnością. Cięcie laserem Piaseczno to usługi wykonywane na wysokim poziomie oraz zawsze na czas.

Na czym polega cięcie laserem?

W trakcie tego procesu wykorzystywana jest wiązka laserowa. Jest ona skoncentrowana na niewielkim obszarze tworzywa. Przesyłany promień nagrzewa jego powierzchnię do chwili stopienia się lub odparowania stali. Przy mocy gazu tnącego szczelina cięcia wydmuchuje powstały ciekły metal do momentu, aż próbka laserowa wniknie w jeden punk. Urządzenie laserowe przecina każdy surowiec ze stali nierdzewnej zgodnie z wybraną geometrią i powoduje rozdzielenie materiału obrabianego. Właściwy proces cięcia odbywa się wtenczas, gdy laserowy promień lasera całkowicie przenika przez tworzywo.

Obróbka ma również za zadanie zabezpieczyć stal przed wyciekiem cieczy. W tym celu jest stosowany specjalny gaz osłonowy, który dzięki posiadaniu odpowiedniej mocy chroni stal czy inne, wybrane tworzywo.

Cięcie laserem Piaseczno – usługi dla wielu branż

Cięcie laserem Piaseczno obejmuje szeroki zakres usług. Doświadczeni fachowcy z pomocą lasera potrafią ciąć różnorodne tworzywa, tj:

  • stal czarna
  • stal nierdzewna
  • metal
  • aluminium
  • stopy ze stali nierdzewnej

Firma ta świadczy usługi dla wielu gałęzi przemysłu, pośród których można wymienić: górnictwo, budownictwo, motoryzację, meblarstwo, oraz wiele innych. Wszystkie zamówienia są wykonywane z ogromną precyzją oraz zawsze w umówionym terminie.