Basen bestway w ogrodzie, na działce, czy nawet na balkonie, to znakomita forma relaksu. W sezonie letnim są szczególnie popularne i trzeba wtedy zdecydować się na taki, który spełni wymagania jakościowe, wymiarowe i będzie przystosowany do korzystania z niego przez zarówno młodszych, jak i starszych domowników.

Podstawowe modele, a więc baseny kąpielowe ogrodowe odznaczają się niską ceną i nadają się zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych, bo mogą służyć jako brodzik, w którym opłukuje się stopy przed wejściem do dużego basenu. Chcąc z nich korzystać jak najdłużej, warto sprawdzić, na jakim podłożu się je kładzie, bo materiał, z którego są wykonane, jest dość cienki.

Baseny kąpielowe ogrodowe rozporowe są bardziej wytrzymałe od dmuchanych, ale z kolei ich konstrukcja jest słabsza od tej, jaka stosowana jest w basenach stelażowych. Z reguły są to baseny głębokie, w których z powodzeniem można pływać. Niektóre modele wyposażone są w aluminiowe lub plastikowe drabinki, które ułatwiają bezpieczne wejście do wody. Materiałem, który stosuje się do wykonania tego rodzaju basenów, jest PCV oraz poliester, dzięki temu są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Baseny kąpielowe ogrodowe stelażowe odznaczają się dużą wytrzymałością. Spokojnie może w nich przebywać kilka osób, bo konstrukcja jest stabilna i trwała. Są dostępne w kształcie okrągłym lub prostokątnym. Rozkładanie takich basenów trwa dłużej niż w przypadku dwóch powyższych modeli, ale efekt, jaki się uzyska, jest tego wart.