Strona internetowa

Dlaczego pozycjonowanie strony jest takie ważne?

Wielu naszych klientów decyduje się na zakup strony Internetowej bez pozycjonowania. Jest to wielki błąd ponieważ dobre pozycjonowanie jest podstawą poprawnego działania strony w sieci. Aby pozyskać klientów czasem lepiej jest zainwestować większą kwotę w działania SEO niż w samą stronę. Czym byłaby najpiękniejsza strona Internetowa firmy zajmującej się, załóżmy organizacją wesel, kiedy nie będzie ona widoczna na przynajmniej pierwszych dwóch stronach w wyszukiwaniach Google? Klient nawet się o niej nie dowie, więc zakup strony Internetowej zupełnie nam się nie zwróci.

Pozycjonowanie – Jak było kiedyś?
Kilka lat temu, zanim firma Google porządnie zabrała się za kwestię wyników w swojej flagowej wyszukiwarce, niezbyt profesjonalne firmy “informatyczne” proponowały klientom pozycjonowanie za ogromne pieniądze w zamian obiecując, że strona pojawi się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Kiedy algorytmy Google’a dało się oszukać, firmy takie dodawały tysiące linków takiej strony na przeróżnych forach internetowych, blogach czy czatach. Taka strona stawała się wówczas bardziej popularna stąd była lepiej widoczna w wyszukiwarce. Taki zabieg czasami się nie sprawdzał i posty autora zostały usuwane i blokowane a strona wcale nie zyskiwała na popularności – wtedy takie firmy po prostu przestawały odzywać się do klienta, a klient został z pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Jak jest teraz? Jak to działa?
W dzisiejszych czasach aby pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to pójście na łatwiznę, czyli zapłacenie Google stosownej, miesięcznej opłaty w zamian za miejsce na samej górze wyszukiwania w formie reklamy w danej dziedzinie czy branży. Drugim sposobem jest skorzystanie z usług firm, które za ustaloną opłatą roczną lub miesięczną, stale monitorują wyniki strony korzystając z narzędzi Google’a oraz własnych. Strona Internetowa oprócz wyglądu, czyli tego co widzi klient po wejściu ma również bardzo skomplikowany kod źródłowy, który odpowiednio napisany pozwoli na wyświetlenie strony bardzo wysoko.

Napisz komentarz


Obserwuj nasze konto na Facebooku, gdzie znajdziesz informacje o nowościach
i zniżkach do zdobycia.

Potrzebujesz stronę www z systemem CMS w promocyjnej cenie
899 zł
?